Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes -1°C Sněhové přeháňky

Pohádkové platy už nevoní ani hráčům. Jsou to absurdní částky, tvrdí hvězda United

Pohádkové platy už nevoní ani hráčům. Jsou to absurdní částky, tvrdí hvězda United
Juan Mata | zdroj: Profimedia.cz

Přemrštěné platy profesionálních fotbalistů neleží v žaludku jen fanouškům, ale také některým hráčům. Podle španělského záložníka Juana Maty vydělávají fotbalisté 'nechutně velké peníze' a 'žijí v bublině,' která je odtrhuje od reality všedního života.

Záložník Manchesteru United si v rozhovoru pro španělský televizní pořad Salvados postěžoval na to, jak fotbal pomalu uvadá pod vlivem všepožírající komercializace, která má neblahý vliv především na mladé hráče.

„Každý si hned myslí, že je z něj druhý Diego Maradona, jen co podepíše smlouvu s nějakým větším klubem. Ti kluci z toho úplně zblbnou a začnou si hrát na rockové hvězdy. Nosí extravagantní oblečení, řídí rychlá auta. Občas je to tak neúnosné, že si je člověk musí vzít stranou a domluvit jim,“ prohlásil Mata.

Sedmadvacetiletý záložník přišel na Old Trafford v roce 2014, když za něj United zaplatili 37 milionů liber konkurenční Chelsea. V současné době má jen jeho týdenní plat hodnotu zhruba 150 tisíc liber.

„Na téhle úrovni berou hráči pohádkové peníze. Je to jako kdybychom žili v nějaké bublině. Ve srovnání se zbytkem společnosti se jedná o naprosto absurdní částky. Ve světě fotbalu lze můj plat považovat za průměrný, ale v porovnání s 99,9 procenty lidí žijícími ve Španělsku jsou to na hlavu postavené příjmy,“ rozčiloval se španělský reprezentant.

Sám by nejvíc uvítal, kdyby se fotbal začal vracet ke svým kořenům a nebyl tak svázán všemožnými obchodními záležitostmi. „Nemám tuhle stránku fotbalu rád. Miluju hru jako takovou. Zápasy, tréninky, tu soutěživost a emoce, které k fotbalu neoddělitelně patří. Kdybych si měl vybrat, tak volím menší plat a větší důraz na sport jako takový,“ dodal Mata.  

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma