Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 12°C Polojasno

Posledními postupujícími jsou New York Rangers a New Jersey

Hokejisté New Yorku Rangers a New Jersey uspěli v rozhodujících sedmých zápasech a prošli do druhého kola play off NHL. Rangers v domácím prostředí udolali Ottawu 2:1, Devils si vybojovali postup na ledě Floridy až ve druhém prodloužení - v 84. minutě zařídil hostům výhru 4:3 druhým gólem v utkání Adam Henrique. Rangers, nejlepší tým Východní konference, narazí v další fázi na Washington, New Jersey se střetne s Philadelphií.

Výsledek utkání v New Yorku kopíruje skóre druhé třetiny, v níž nejdříve obránci Rangers Marc Staal a Dan Girardi dostali domácí tým do dvoubrankového trháku. Za Senators už jenom snižoval v přesilové hře kapitán Daniel Alfredsson. Vyřazení Ottawy znamená v zámoří konec sezony pro Milana Michálka a Filipa Kubu. New Jersey bylo blízko k postupu v základní hrací době. Brankami Henriqueho a Stephena Gionty vedlo po dvou třetinách dvoubrankovým rozdílem, ale závěrečná část patřila domácím. Florida soupeře v této pasáži přestřílela 19:6 a dvěma góly v početní převaze srovnala stav. Dramatický sedmý zápas rozhodl až v 84. minutě Henrique.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.