Přiletěla bez talíře a šla na nákupy. Tenis mě teď baví na maximum, říká Plíšková

- Tenis autor: art

Karolína Plíšková obvykle své úspěchy příliš neslaví. I po návratu z US Open se už připravuje na další turnaj. Na tenistce, která v New Yorku předvedla, že má nervy jako z oceli, je přesto radost přece jen vidět. Nikdy jí tenis nebavil jako teď, přiznává. 

Jeden ze vzácných emocionálních okamžiků Karolíny Plíškové

Jeden ze vzácných emocionálních okamžiků Karolíny Plíškové,zdroj: Profimedia.cz

Díky úspěchu na US Open se Plíšková posunula na šesté místo světového pořadí, což jej její dosavadní maximum. "Beru tenis s pokorou a na první místo nekoukám. Před námi je pátý, čtvrtý, třetí místo. Snažíme se jít krok za krokem, aby šla pomalinku pořád nahoru. Kdyby se jednou stalo, že by byla první hráčkou na světě, tak aby byla připravená," uvedl její trenér Jiří Vaněk.

První účast v grandslamovém finále Plíškovou staví do pozice kandidátky na velký titul. "S Jirkou (koučem Vaňkem) víme, že na to mám, i když se nedaří a nejsou úspěchy. A tyhle dva turnaje potvrdily, že na to mám," poukázala Plíšková vedle US Open i na turnaj v Cincinnati, kde získala trofej a porazila tři hráčky ze světové pětky.

Newyorský úspěch dodal Plíškové ještě větší odhodlání a chuť do hry. "Tenis už mě baví na maximum," podotkla a doplnila: "Chtěla bych se vrátit do (grandslamového) finále a vyhrát, ale k tomu je dlouhá cesta. Na to zatím nebudu ani myslet."

Podle Vaňka je fyzicky výborně připravená, bez zdravotních komplikací. "A její výhodou je, že nevyletěla nahoru mladá, ale jde postupně. Už je v mladším středním tenisovém věku," řekl Vaněk. Plíšková mu v té chvíli skočila do řeči se smíchem a s poznámkou: "V přechodu." A trenér pokračoval: "Lépe věci vnímá, lépe je vstřebává a je připravená."

Přiletěla bez talíře a dostala auto, i když nemá řidičák

Den po příletu do Prahy už Plíškovou v areálu Sparty na vlastní oči obdivovali malí caparti, třeba příští čeští vítězové Fed Cupu a Davisova poháru. Usměvavá čerstvá světová šestka oblečená v bílém tričku a kraťasech dostala od klubu dort, byť sama trofej v podobě talíře za druhé místo z New Yorku ukázat nemohla.

"Talíř dorazí asi až v lednu. Bude se na něj vyrývat moje jméno," vysvětlila čtyřiadvacetiletá Plíšková, proč u sebe nemá cenu za životní úspěch. Neměla u sebe ani vázu ze Cincinnati, kde triumfovala před cestou na US Open. "Tu jsem si nechala poslat poštou a ještě nedorazila," doplnila rodačka z Loun.

Od manažera Miroslava Černoška dostala květinu, náušnice, které má ráda, i informaci, že jeden z partnerů už přislíbil navýšení smlouvy i bonusů. "Dobré výsledky jsou po zásluze odměněny. Je to krásnej příběh, jsem spokojenej, že jsi vstoupila do tenisového nebe a tvoje hvězdy budou dále zářit," řekl Černošek.

Plíšková převzala i klíčky od lepšího modelu vozu BMW, který ale sama nevyužije. Důvod? Nemá řidičský průkaz. "Ještě ne," řekla. Vůz tak bude mít k dispozici její matka. Sama možná bude řídit auto v budoucnosti, i když ne v té nejbližší. "Auto je velká motivace (mít řidičský průkaz), ale bohužel nemám čas. Klíče přijdou mamince."

Ani tenistky neujdou nákupnímu šílenství

Po sobotním finále už se i sama odměnila. Vyrazila na oblíbené nákupy už v New Yorku a stihla to už i v Praze. "Koupila jsme si toho hodně," přiznala s úsměvem a prozradila, že si pořídila oblečení, kabelky a boty. "A taky jsem si koupila zimní bundu," doplnila.

V české metropoli zjistila, že se z ní stala ještě známější osobnost, než jakou byla. Lidé ji na ulici poznávali a zastavovali ji. "Docela dost. Je to docela příjemný, pokud nemají desetiminutový proslov. Když gratulují, tak je to příjemné," řekla.

Na letošním US Open měla vedle realizačního týmu i přítele Michala Hrdličku. "Nejsem zvyklá si někoho brát, mamka s tátou jezdí jen párkrát za rok. Přítel byl poprvé a je hezké mít někoho, kdo vám fandí," zjistila Plíšková.

Nyní má dva tři dny volna. Projde se po městě a navštíví rodiče. "Ležení tam bude taky, ale pak zase trénink a už v neděli letím do Tokia," uvedla Plíšková. Kolotoč turnajů se nezastaví a do konce roku by měla hrát ještě v čínském Wu-chanu, Pekingu, Linci, možná v Moskvě a poprvé snad i na Turnaji mistryň v Singapuru.

Ještě před cestou na další turnaje možná zvládne malou oslavu svého prvního grandslamového finále. "Moc důvodů k oslavám dosud nebylo, ale tohle by se možná oslavit mohlo. Probíráme to a snad ještě něco stihneme," culila se Plíšková.

Tagy: US Open česká tenistka

Zdroje: ČTK