Reprezentace se setkala před Islandem. Nechyběl ani Čech

- Fotbal autor: art

Česká fotbalová reprezentace se v pondělí sešla v Praze před kvalifikačním zápasem na mistrovství Evropy na Islandu, který ji čeká v pátek. Tentokrát nechyběl ani brankář Petr Čech, který na trénincích minulý týden chyběl kvůli turné po Asii. Basilejská dvojice – Tomáš Vaclík a Marek Suchý – se k reprezentaci připojí během dne po nedělním finále Švýcarského poháru. 

Reprezentanti na tréninku

Reprezentanti na tréninku,zdroj: Profimedia.cz

Reprezentanti už od minulé středy do pátku trénovali na Strahově a z 24 nominovaných hráčů scházela jen trojice Čech, Vaclík a Suchý.

"Nikdo neměl žádný problém, takže doufám, že během soboty a neděle se nic nestalo. Nemám žádné informace, že by někdo měl nějaký problém, všichni by měli být v pořádku. Předpokládám, že všichni hráči dnes odpoledne budou trénovat. I ti, kteří nebyli k dispozici," řekl Vrba novinářům.

V pátek musel udělat vynucenou změnu v nominaci, když zraněného útočníka Davida Lafatu ze Sparty nahradil slávista Milan Škoda, který se dočkal premiérové pozvánky.

"Není tady hráč, který v poslední době hrál pravidelně. Ale máme tu Tomáše Necida, který už v kvalifikaci nastoupil. Teď dostane příležitost Milan Škoda, který už ji měl dostat minule, ale zranil se. V poslední době Slavii táhl, je druhý nejlepší střelec ligy. Věřím, že svou příležitost chytne," řekl Vrba o devětadvacetiletém útočníkovi.

Zatím není rozhodnutý, kdo z útočníků nastoupí na Islandu v základní sestavě. "Uvidíme, jak budou vypadat v trénincích. Rozhodneme se až v pátek, kdo z těch útočníků dostane přednost," prohlásil kouč.

V minulém týdnu se tým věnoval na trénincích taktickým věcem a odehrál i modelové utkání proti reprezentační dvacítce. "Chtěli jsme, aby dvacítka trošku modelovala hru Islandu. Chtěli jsme si vyzkoušet věci, které možná budeme zkoušet i v zápase. Modelový Island hrál velice dobře a v některých věcech hráli hráči modelového Islandu nad své možnosti," řekl s úsměvem Vrba.

Češi se nyní budou chystat v Praze a na Island odletí ve středu. "V minulém týdnu jsme se hodně věnovali spíš ofenzivě, teď se budeme víc věnovat defenzivě. Hráči také uvidí sestřihy z utkání," přiblížil Vrba.

Zápas v Reykjavíku je na programu v pátek. Reprezentanti budou před severským soupeřem hájit vedoucí příčku ve skupině. První čtyři duely kvalifikace na podzim vyhráli a bodové zaváhání přišlo až v březnu doma při remíze 1:1 s Lotyšskem.

"Island je jedno z mužstev, které chce na mistrovství Evropy taky postoupit. Má k tomu možná stejně daleko jako my. Chceme tam uhrát nějaké body, abychom byli neustále první v tabulce," uvedl Vrba.

Na Islandu si budou muset hráči zvyknout na deštivé a chladné počasí, teploty se v Reykjavíku momentálně pohybují kolem sedmi stupňů.

"Z tohoto pohledu to bude asi trošku složitější. Ale viděli jsme zápasy Islandu s Nizozemskem a Tureckem a trávník vypadal dobře. Takže věřím, že terén bude podle evropských standardů," dodal Vrba.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK