Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 8°C Dešťové přeháňky

Sýkora přispěl k výhře New Jersey, Washington vypadl z osmičky

Český hokejista Petr Sýkora pomohl v úterním utkání NHL jedním gólem k výhře New Jersey 2:1 po samostatných nájezdech nad Chicagem.

Pětatřicetiletý útočník otevřel v úvodní třetině skóre, když před brankou usměrnil do sítě střílenou přihrávku. Dlouho se jednalo o jediný gól zápasu, hosté srovnali až ve 49. minutě. Vítěze musel určit penaltový rozstřel, v němž se prosadil i Patrik Eliáš, rozdílovou trefu ale zaznamenal v pátém kole Travis Zajac. Hokejisté Buffala uspěli v přímém souboji o poslední postupové místo pro play off ve Washingtonu 5:1 a soupeře vystřídali na osmé příčce ve Východní konferenci. Sabres položili základ páté výhry v řadě v úvodních 23 minutách, po nichž vedli 3:0. Po třetím gólu nahradil Michal Neuvirth v brance Bradena Holtbyho a kryl jedenáct střel.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.