Dnes je sobota 2. března 2024., Svátek má Anežka
Počasí dnes 11°C Zataženo

Tenistka Voráčová odletěla z Austrálie, soudit jako Djokovič se nechtěla

Tenistka Voráčová odletěla z Austrálie, soudit jako Djokovič se nechtěla
Tenistka Renata Voráčová opustila Austrálii | zdroj: Profimedia

Česká tenistka Renata Voráčová, která stejně jako světová jednička Novak Djokovič přišla o vízum kvůli neuznání výjimky z očkování, opustila Austrálii. Neobrátila se na soud a dnes pozdě večer místního času nasedla na letadlo do Dubaje. 

Voráčová se u protinožců dostala do podobných problémů jako nejlepší tenista světa Novak Djokovič. Na rozdíl od něj se do země přes imigrační kontrolu na letišti dostala, týden v Austrálii strávila a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne. S Polkou Katarzynou Piterovou prohrály v 1. kole s nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová 2:6 a 4:6.

Pak místní úřady Voráčové odebraly vízum a poslaly ji do stejného detenčního hotelu jako Djokoviče. Pohraniční policie totiž prověřuje i cizince, kteří aktuálně v Austrálii pobývají. Na rozdíl od srbské hvězdy se Voráčová neobrátila na soud ve snaze verdikt zvrátit a odletěla domů.

Pro opuštění Melbourne se osmatřicetiletá tenistka rozhodla už v pátek kvůli omezené možnosti trénovat. Při vyřizování formalit nezbytných k opuštění země bývalé semifinalistce Wimbledonu ve čtyřhře pomáhaly české zastupitelské úřady v Austrálii. Stala se druhým člověkem spojeným s Australian Open, který z podobného důvodu opustil Austrálii. Prvním byl podle informací ABC nejmenovaný tenisový funkcionář z Evropy.

Zdravotní výjimku dostala Voráčová díky tomu, že nedávno prodělala covid-19. „Před Vánoci. Plus jsem měla nějaké zdravotní indikace. Takže jsem splňovala kritéria stanovená australským svazem,“ uvedla tenistka v pátek pro Sport a Mf DNES. Kvůli nákaze se nestihla po sezoně naočkovat, jak plánovala.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma