Počasí dnes 8°C Slabý déšť

Voráček se v NHL do sestavy Philadelphie vrátil dvěma body

Český hokejista Jakub Voráček se v úterním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Philadelphie 3:0 nad New Jersey. Dvaadvacetiletý útočník, který předchozí tři zápasy vynechal kvůli zranění, zvyšoval v úvodu třetí třetiny na 2:0 a třetí branku připravil pro Daniela Brierea. Voráček se stal druhou hvězdou utkání, lepší byl pouze gólman Iljan Bryzgalov, jenž kryl 17 střel a vychytal třetí nulu za sebou.

Brankáři Michalu Neuvirthovi z Washingtonu nevyšel úvod utkání s New Yorkem Islanders, přesto nakonec dovedl Capitals na soupeřově ledě výhře 5:4 po samostatných nájezdech. Český gólman v první třetině inkasoval kuriózní gól, když se střela Matta Moulsona odrazila od zadního mantinelu a otáčející Neuvirth si ji hrudí srazil do branky. Washington v zápase prohrával 0:3 a 1:4, k obratu ale zavelel autor dvou branek Alexandr Ovečkin. Ruský hokejista se prosadil i v nájezdech, ten vítězný si připsal Matt Hendricks. Hokejisté Tampy Bay deklasovali v domácím prostředí obhájce titulu z Bostonu 6:1. Lightning položili základ vítězství v prvních 24 minutách, po nichž vedli 5:0. Dvě trefy zaznamenal Steven Stamkos, který zaokrouhlil počet branek v sezoně na padesát a současně se dostal do čela kanadského bodování před Jevgenije Malkina z Pittsburghu.