Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

Voráček zastoupil Jágra a dotáhl Flyers k výhře

Český útočník Jakub Voráček přispěl v pátečním utkání NHL gólem a asistencí k výhře Philadelphie 3:1 nad Montrealem a stal se druhou hvězdou zápasu. Flyers rozhodli o svém vítězství v rozmezí 34. až 40. minuty, kdy třemi góly otočili z 0:1.

Rozdílovou branku vstřelil právě Voráček, který se prosadil nekompromisní střelou z levého kruhu. Zbývající dvě trefy dal Claude Giroux. Jaromír Jágr kvůli potížím s třísly nenastoupil. Rovněž Radek Dvořák dosáhl bilance jedné branky a asistence, ale jeho produktivita stačila Dallasu v souboji s Torontem pouze na zisk bodu za prohru 3:4 po samostatných nájezdech. Český útočník, první hvězda utkání, se dvakrát podílel na srovnání stavu: u druhé branky týmu byl součástí hezké kombinace celého útoku, kterou zakončoval Eric Nyström, a poté poslal zápas přesnou střelou z pravého kruhu do prodloužení. V následném penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Maple Leafs Joffrey Lupul. Český útočník Petr Sýkora byl jediným úspěšným střelcem v zápase mezi New Yorkem Islanders a New Jersey a zajistil Devils těsné vítězství 1:0. Pětatřicetiletý hokejista dorazil z mezikruží ránu obránce Adama Larssona a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Nejlepším hráčem se stal brankář New Jersey Johan Hedberg, který kryl 23 střel soupeře.

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.