Počasí dnes 15°C Polojasno

Vrbata s Hanzalem si přihráli na gól a Phoenix vyhrál i podruhé

Čeští hokejisté Radim Vrbata a Martin Hanzal podpořili shodně gólem a asistencí vítězství Phoenixu 5:3 nad Nashvillem, po němž Coyotes v sérii vedou 2:0 na zápasy. Oba útočníci si vzájemně přihrávali na gól a po jejich trefách tým odskočil soupeři na začátku druhé třetiny z 1:1 na 3:1. Vrbata se stal druhou hvězdou utkání.

Souhra Jakuba Voráčka s Danny Brierem byla klíčem k úspěchu Philadelphie při domácí výhře 4:3 v prodloužení nad New Jersey. Český útočník figuroval v roli asistenta a po jeho přihrávkách Briere dvakrát skóroval, přičemž ve druhém případě ukončil v čase 64:36 úvodní zápas série. V dresu hostí si Patrik Eliáš připsal asistenci u první branky zápasu a Petr Sýkora svým prvním gólem v play off vyrovnal v 52. minutě na 3:3. 2. kolo play off NHL:  Východní konference - 1. zápas: Philadelphia - New Jersey 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)  Branky: 29. a 65. Briere (Voráček), 29. Van Riemsdyk, 45. Giroux - 4. Parise (Eliáš), 34. Zajac, 52. Sýkora. Střely na branku: 36:26. Diváci: 19.972. Stav série: 1:0. Západní konference - 2. zápas: Phoenix - Nashville 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)  Branky: 9. Vermette, 24. Hanzal (Vrbata), 28. Vrbata (Hanzal), 32. Pyatt, 44. Doan - 18. A. Kosticyn, 32. Hörnqvist, 41. Suter. Střely na branku: 39:33. Diváci: 17:217. Stav série: 2:0.