Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 8°C Dešťové přeháňky

Vrbata zajistil Phoenixu důležitou výhru, Jágr třikrát bodoval

Český útočník Radim Vrbata se po nemoci vrátil do sestavy Phoenixu a ve čtvrtečním utkání NHL zařídil týmu dvěma zásahy výhru 2:0 nad San Jose. Mladoboleslavský rodák prolomil gólový půst, když ve svých předchozích dvanácti startech neskóroval, a stal se první hvězdou utkání. Vrbatovy trefy posunuly Coyotes zpět do elitní osmičky Západní konference, právě na úkor San Jose.

Český brankář Tomáš Vokoun se po problémech s třísly vrátil do branky Washingtonu, za který odchytal ale jenom necelou první třetinu, protože si pravděpodobně opět obnovil stejné zranění. Za bezbrankového stavu ho nahradil Michal Neuvirth, jenž dovedl tým k výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě obhájců z Bostonu. Hosté byli blízko výhře u v základní hrací době, když se v poslední třetině ujali dvěma góly vedení 2:0. Poslední minuty ale patřily českému útočníkovi Davidu Krejčímu, který šikovnou tečí vstřelil kontaktní gól a za jeho asistence srovnal skóre utkání Andrew Ference. Šternberský rodák dostal důvěru i v nájezdech, ale na Neuvirtha nevyzrál. Český brankář zastavil v utkání 19 střel a v rozstřelu kryl dva ze čtyř nájezdů. Hokejisté Philadelphie si otevřeli na ledě Toronta střelnici a soupeře přehráli vysoko 7:1. Na kanonádě Flyers se podíleli i všichni tři čeští hráči: Jaromír Jágr zaznamenal tři asistence, Jakub Voráček vstřelil gól a přidal jednu přihrávku, obránce Pavel Kubina si připsal jednu asistenci.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.