Dnes je úterý 7. prosince 2021., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes -2°C Skoro zataženo

Však vy nás budete respektovat - ať se vám to líbí, nebo ne!

Však vy nás budete respektovat - ať se vám to líbí, nebo ne!
Benjamin Mendy | zdroj: Profimedia

Brankář fotbalové Chelsea Édouard Mendy a jeho bratranec Ferland Mendy z Realu Madrid kritizovali některá média, která zpravodajství o obvinění ze znásilnění týkajícího se jejich jmenovce Benjamina Mendyho doplnila chybně jejich fotografiemi.

Francouzský mistr světa Mendy z Manchesteru City byl obviněn ze šesti případů znásilnění a jednoho sexuálního napadení. Vinu odmítá.

Všichni tři hráči jsou francouzskými rodáky senegalského původu, přičemž Édouard Mendy jako jediný z nich tuto africkou zemi reprezentuje. Podle gólmana Chelsea došlo k záměně fotografií v médiích jen proto, že mají tmavou pleť.

„Je smutné vidět, že v roce 2021 ve Francii a v Anglii nejsou někteří lidé schopni rozlišit černochy podle jmen ani tváří,“ napsal Édouard Mendy na instagramu k ukázkám z médií, kde byla u případu Benjamina Mendyho fotografie jeho či Ferlandova. „Tyhle ‘omyly’ můžou někomu připadat vtipné, ale ve skutečnosti jsou pravý opak a velmi symbolické. Přece není takový problém rozlišit dvě tváře, zvlášť když vám může výrazně pomoci fotbalový dres!“

Jeho příspěvek krátce poté sdílel na twitteru Ferland Mendy a doplnil: „Jsme v roce 2021. Už dost! Bude to nějaký čas trvat, ale nakonec nás budete respektovat. Ať už se vám to líbí, nebo ne.“

profimedia-0639505887 Edouard Mendy | zdroj: Profimedia profimedia-0643601238 Ferland Mendy | zdroj: Profimedia

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,440 25,520
USD 22,560 22,700
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma