Bez Koukalové to nepůjde. Česká štafeta v Anterselvě naprosto propadla

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Poslední ostrý start před mistrovstvím světa v Hochfilzenu se českým biatlonistkám vůbec nevydařil. Ve štafetovém závodě v italské Anterslevě obsadily až 16. místo. Kvůli neúčasti Gabriely Koukalové se na druhý úsek postavila Lea Johanidesová, které se však nedařilo střelecky ani běžecky a nabrala obrovskou ztrátu, se kterou už Eva Puskarčíková s Veronikou Vítkovou nemohly nic dělat. V italském středisku vyhrály Němky před Francouzkami, třetí byla Itálie.

Absolutorium si dnes zaslouží jen Veronika Vítková, která byla na posledním úseku střelecky bezchybná a v mini souboji porazila i vedoucí ženu SP Němku Lauru Dahlmeierovou

Absolutorium si dnes zaslouží jen Veronika Vítková, která byla na posledním úseku střelecky bezchybná a v mini souboji porazila i vedoucí ženu SP Němku Lauru Dahlmeierovou,zdroj: Profimedia.cz

Nejlepší česká závodnice a druhá žena pořadí SP Koukalová po náročném programu šetřila síly před nadcházejícím mistrovstvím světa.

Závod rozjela Charvátová a po stojce musela absolvovat jedno trestné kolo. "Vestoje to je pořád loterie. Netuším, kde jsem rány měla, ale nebyla jsem extrémně nervózní nebo vystresovaná," řekla Charvátová v České televizi.

Johanidesové, která se v SP představila po téměř třech letech a poprvé ve štafetě, vyběhla na 16. místě. Na trestné kolo nemusela, ale nestačila na soupeřky běžecky. Předala Vítkové až třetí od konce s odstupem skoro čtyř minut na vedoucí Němky. "Asi špatnej den, motala jsem se," konstatovala Johanidesová.

Puskarčíková a Vítková už neměly šanci s výsledkem podobně jako o den dříve muži nic moc udělat a vytáhly tým alespoň na 16. místo.

Světový pohár v Anterselvě byl posledním před mistrovstvím světa, které v rakouském Hochfilzenu začne 9. února smíšenou štafetou. Český tým zůstane na závěrečnou přípravu právě v Anterselvě.

Tagy: štafeta Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK