Koukalová dál září. V Ruhpoldingu nestačila jen na Mäkäräinenovou

- Lyžování autor: roj

Bezchybná střelba vynesla biatlonistce Gabriele Soukalové druhé místo ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu a díky tomu si udržela vedení v průběžném pořadí seriálu. S náskokem 22 sekund vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová, která rovněž rovněž na střelnici nezaváhala. Třetí dorazila Němka Laura Dahlmeierová.

Biatlonistka Gabriela Koukalová

Biatlonistka Gabriela Koukalová,zdroj: Profimedia.cz

Koukalová předvedla výborný výkon a třetí nejrychlejší běžecký čas. Na stupně vítězů se probojovala v pátém individuálním závodě za sebou a posedmé v sezoně. V čele pořadí SP zvýšila náskok na Dahlmeierovou na 21 bodů. Mäkäräinenová ztrácí další čtyři.

Čtrnáctá skončila Eva Puskarčíková, jež musela na jedno trestné kolo. Jednadvacátá byla se dvěma chybami Veronika Vítková a na první body v kariéře dosáhla na 28. pozici Markéta Davidová, která jednou minula terč vleže.

Koukalová měla na první střelecké položce obrovské štěstí při čtvrté ráně, která se otřela o kraj terče. Při stojce zase před posledním výstřelem vsadila na jistotu a dlouho mířila.

"Úžasný závod dneska. Necítila jsem se běžecky ve své kůži, protože jsem se (v pátek) zmáčkla ve štafetě a na konci mi chyběla síla," řekla České televizi Koukalová. "Dneska ta trať byla pro všechny pomalá, náročné podmínky," komentovala čerstvý sníh. "Ještěže jsem zastřílela za nula, protože další metry víc, to by měl zabilo," pousmála se.

Puskarčíková udělala jednu chybu na první střelnici, což ji stálo umístění v elitní desítce. Obě položky jinak zvládla dohromady za 44 sekund, což bylo jasně nejrychleji ze všech biatlonistek. "Ta chyba mě mrzí, kdyby byla alespoň vestoje," litovala Puskarčíková. "I tak je to ale velmi dobrá pozice do stíhačky," vyhlížela nedělní závod.

Pátou nejrychlejší střelkyní byla Lucie Charvátová, která ale dohromady třikrát minula a obsadila 42. místo.

Tagy: čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK