Počasí dnes 14°C Oblačno

Devils díky gólům Sýkory a Židlického otočili zápas s Flyers

Hokejisté New Jersey i díky gólům a přihrávkám Petra Sýkory a Marka Židlického otočili v druhém kole play off NHL zápas s Philadelphií z 0:2 na 4:2 a vedou v sérii 3:1 na zápasy. Svůj postup do finále konference - první od roku 2003 - mohou Devils vybojovat v úterý ve Filadelfii.

Letci přitom vstoupili do utkání víc než nadějně a díky trefám Hartnella v přesilovce a Girouxe v oslabení v rozmezí necelých dvou minut vedli po čtrnácti minutách 2:0. Jenže se zase potvrdilo pravidlo, že kdo vstřelí úvodní gól, prohraje... Ještě do první přestávky se domácím podařilo vyrovnat. Na začátku 16. minuty se po Židlického přihrávce v přesilové hře trefil Petr Sýkora, dvě minuty před sirénou pak svým premiérovým gólem v kariéře v play off vyrovnal sám Židlický. V druhé třetině pak Ďáblové na ledě dominovali, což dokazuje i poměr střel 16:5. Kýženého vedoucího gólu se dočkali až ve 38. minutě, kdy se po přihrávkách Sýkory a Henriqua trefil Dainius Zubrus. Ovšem nebýt několika skvělých zákroků brankáře Ilji Bryzgalova, mohli mít domácí mnohem pohodlnější náskok. I ten nejtěsnější však nakonec stačil. Letci se už ve zbytku zápasu neprosadili a v poslední minutě přidal pojistku na výhru New Jersey trefou do prázdné branky znovu Zubrus. Brankář Martin Brodeur, který oslavil své 40. narozeniny, přispěl k výhře 20 zákroky a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Po devatenácti letech vybojovali účast ve finále konference hokejisté Los Angeles. Poté, co v prvním kole vyřadili 4:1 na zápasy nejlepší tým základní části Vancouver, udělali krátký proces i s týmem ze St. Louis a vyhráli sérii 4:0. V posledním nedělním duelu zvítězili Králové 3:1, zejména díky dvěma gólům kapitána Dustina Browna a opět skvělému výkonu brankáře Jonathana Quicka, který zneškodnil 23 z 24 střel soupeře. Los Angeles jsou teprve třetím týmem v historii NHL, který postoupil do finále konference z 8. místa po základní části. Předtím se to povedlo pouze před dvěma lety Montrealu a o další čtyři roky zpět to dokázal i Edmontonu, jenž nakonec prohrál až ve finále Stanley Cupu s Carolinou. 2. kolo play off NHL: Východní konference - 4. zápas:  New Jersey - Philadelphia 4:2 (2:2, 1:0, 1:0) Branky: 38. a 60. Zubrus (na první Sýkora), 16. Sýkora (Židlický), 19. Židlický - 12. Hartnell, 14. Giroux. Střely na branku: 43:22. Diváci: 17.625. Stav série: 3:1. Západní konference - 4. zápas: Los Angeles - St. Louis 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Branky: 19. a 60. Brown, 5. J. Nolan - 12. Shattenkirk. Střely na branku: 19:24. Diváci: 18.373. Konečný stav série: 4:0.