Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 12°C Polojasno

Hokejisté Třince a Sparty v semifinále extraligy uspěli i podruhé

Úspěšný samostatný nájezd třineckého Vladimíra Svačiny | zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejisté mistrovského Třince i Sparty uspěli také v druhých domácích duelech semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy a vedou v sériích na čtyři vítězství 2:0 na zápasy. Třinec zdolal Mladou Boleslav 1:0 po samostatných nájezdech a Sparta vyhrála nad Českými Budějovicemi 5:1. Série pokračují ve čtvrtek a v pátek v Mladé Boleslavi a v Českých Budějovicích.

Třinečtí Oceláři po nedělní výhře 3:0 ve druhém utkání v základní hrací době ani v prodloužení neskórovali a nepovedlo se to ani Bruslařskému klubu. Třinecký gólman Ondřej Kacetl si díky 34 zásahům připsal druhé čisté konto za sebou a celkově třetí v letošním play off ze šesti zápasů. Slovinský gólman Mladé Boleslavi Gašper Krošelj vychytal první nulu a potřeboval k tomu 45 zákroků. V nájezdech rozhodl v šesté sérii Vladimír Svačina, který proměnil i svůj první pokus na úplném začátku rozstřelu. Za hosty se prosadil jen ve třetí sérii Pavel Kousal.

Sparta se po úvodní výhře 2:1 ujala vedení v druhém duelu v 8. minutě díky brance kapitána Michala Řepíka, který se dočkal první trefy v letošním play off. Náskok zvýšil 74 sekund před koncem první třetiny Erik Thorell. Po 49 sekundách třetí části sice zkorigoval stav Milan Gulaš, ale výhru Pražanů pojistili Michal Moravčík, David Tomášek a Filip Chlapík.

SEMIFINÁLE PLAY OFF HOKEJOVÉ EXTRALIGY - 2. ZÁPAS:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 1:0 po samostatných nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Svačina. Rozhodčí: Stano (SR), Veselý - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Svačina - Chmielewski, Miloš Roman, Hrehorčák - Dravecký. Trenér: Varaďa.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - D. Šťastný, Bičevskis, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Eberle - Kelemen, Fořt, Lunter - J. Stránský, T. Knotek, A. Raška. Trenér: R. Rulík.

HC Sparta Praha - HC Motor České Budějovice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Řepík (Polášek, T. Pavelka), 19. E. Thorell (Horák), 45. Moravčík (Řepík), 46. Tomášek (Němeček, Chlapík), 49. Chlapík (Tomášek) - 41. Gulaš (M. Hanzl, Vráblík). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 12 116. Stav série: 2:0.
Sparta: J. Hudáček - Němeček, Matuškin, Polášek, T. Pavelka, T. Dvořák, Moravčík, Jurčina - Řepík, Sobotka, Forman - Tomášek, Vitouch, Chlapík - Šmerha, Horák, E. Thorell - Dvořáček, Stoljarov, Buchtele. Trenéři: Jandač a M. Hořava.
České Budějovice: Hrachovina (47. Strmeň) - Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Štich - Gulaš, Pech, Vondrka - Valský, J. Novotný, Pouzar - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - J. Ondráček, Koláček, Holec. Trenér: Modrý.