Dnes je neděle 19. května 2024., Svátek má Ivo
Počasí dnes 10°C Slabý déšť

Jágr, Pouzar a Liba budou v květnu uvedeni do Síně slávy IIHF

Jágr, Pouzar a Liba budou v květnu uvedeni do Síně slávy IIHF
Jaromír Jágr | zdroj: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Útočník Jaromír Jágr bude v květnu při mistrovství světa v Praze uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace. Stejného ocenění se dočkají i další útočníci, kteří sbírali úspěchy v československé reprezentaci, Jaroslav Pouzar a Igor Liba. Federace zveřejnila seznam osmi osobností, které v české metropoli ocení na závěr šampionátu, na svém oficiálním webu.

Společně s Jágrem, Pouzarem a Libou budou do Síně slávy uvedeni Švéd Kenny Jonsson, Petteri Nummelin z Finska, Kanaďan Ryan Smyth, Američanka Natalie Darwitzová a v kategorii budovatelů kanadská trenérka Mel Davidsonová. Speciální cenu získá i česká reprezentace, která v roce 1998 ovládla v Naganu první olympijský turnaj, na kterém startovali hráči z NHL.

Jágr, jemuž bude v polovině února 52 let, je dvojnásobným mistrem světa, olympijským vítězem a dvojnásobným vítězem Stanleyova poháru. Nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který získal v kanadsko-americké soutěži více než deset individuálních trofejí, v současnosti stále hraje za extraligové Kladno. Mateřský klub zároveň vlastní.

Pouzar, který v lednu oslaví 72. narozeniny, je stejně jako Jágr dvojnásobným mistrem světa. Třikrát získal Stanleyův pohár, když byl 80. letech minulého století součástí hvězdné sestavy Edmontonu společně například s Waynem Gretzkým.

profimedia-0299407739 Jaroslav Pouzar | zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Třiašedesátiletý Liba je legendou slovenského hokeje, hrál však pouze za československou reprezentaci. I on je světovým šampionem a stejně jako Pouzar s Jágrem startoval i na olympijských hrách. V NHL ale odehrál jen sezonu.

Český hokej má v Síni slávy IIHF doposud 24 zástupců. Jako poslední do ní byli v roce 2015 při minulém šampionátu na českém území uvedeni olympijští vítězové z Nagana Dominik Hašek a Robert Reichel.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma