Počasí dnes 6°C Oblačno

New Jersey vyrovnalo s Rangers krok, Židlický jednou asistoval

Hokejisté New Jersey zvítězili ve druhém utkání finále Východní konference NHL 3:2 na ledě New Yorku Rangers a vyrovnali stav série na 1:1. Jednou asistencí se na úspěchu Devils podílel Marek Židlický, po jehož přihrávce otevřel skóre zápasu Ilja Kovalčuk.

Úvodní trefa ale Rangers nerozhodila a v prostřední části dvěma brankami skóre otočili. Hosté na přelomu druhé a třetí třetiny kontrovali stejnou mincí, přičemž vítězný gól vstřelil ve 43. minutě úspěšnou tečí David Clarkson, který se stal první hvězdou utkání. Útočník Devils se v letošním play off trefil potřetí a každá jeho branka byla vítězná. "Že bych byl pan střelec klíčových branek? O tom nic nevím. Jen bruslím nahoru dolu, napadám soupeře. Ale je to skvělý pocit, že jsem schopen týmu přispět i góly," reagoval Clarkson. Obě branky, kterými strhli Devils vedení na svou stranu, si byly podobné: střelu od modré čáry vždy tečoval jeden z útočníků. V prvním případě se to povedlo Ryanu Carterovi, jehož gólu předcházela nedůsledná práce Mariána Gáboríka proti střílejícímu obránci Bryci Salvadorovi. Trenér Rangers John Tortorella pak slovenskou hvězdu nenasazoval do hry až do závěrečných devíti minut. Právě blokování střel zdobilo Rangers v úvodním utkání. "Dnes jsme ale nalezli způsob, jak se přes jejich těla a hokejky dostat, což bylo určitě nesmírně důležité," podotkl Clarkson. Jeho spoluhráč Zach Parise si všiml ještě další důležité věci, která týmu pomohla k vyrovnání série. "Ve srovnání s úvodním zápasem jsme jinak reagovali na to, že o gól prohráváme. Nic jsme neměnili, pokračovali jsme ve stejném způsobu hry, to byl obrovský rozdíl." Naopak domácí kouč Tortorella se o příčinách porážky příliš bavit nechtěl. Jeho tým každopádně v letošním play off pokaždé po úvodní výhře následně prohrál. "Je potřeba, abychom se lepšili jako tým každý zápas. A to se dnes nestalo," řekl pouze trenér Rangers. Série se nyní přesouvá do New Jersey, kde bude v sobotu pokračovat třetím zápasem. Východní konference - 2. zápas: New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Branky: 23. M. Staal, 33. Kreider - 14. Kovalčuk (Židlický), 39. R. Carter, 43. Clarkson. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.200. Stav série: 1:1.