Palec se zadřenou třískou se zahojil! Koukalová pojede smíšenou štafetu

- Lyžování autor: roj

Smíšená štafeta biatlonistů na světovém šampionátu v Hochfilzenu se ve čtvrtek bude moci opřít i o Gabrielu Koukalovou, ruku se zanícenou třískou v palci má už v pořádku. Doplní ji premiérově Eva Puskarčíková a mužskou část budou tvořit Ondřej Moravec a Michal Krčmář. 

Gabriela Koukalová měla problém se zanícenou třískou, ale ve čtvrtek už bude moci opět závodit

Gabriela Koukalová měla problém se zanícenou třískou, ale ve čtvrtek už bude moci opět závodit,zdroj: Profimedia.cz

Smíšená štafeta je výstavní disciplínou českých biatlonistů, kteří jsou světovými šampiony z finského Kontiolahti v roce 2015. Na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 2013 vybojovali bronz a stříbro mají z olympiády v Soči 2014.

Pokaždé rozjížděla medailový závod Veronika Vítková, ale ta se potýká s horší formou a před šampionátem byla dvakrát nemocná. Naopak Puskarčíková zažívá nejlepší sezonu v kariéře a má zkušenosti ze štafet žen. Smíšenou štafetu jela zatím jen jednou na Světovém poháru v Östersundu 2014.

"Vycházeli jsme z formy holek v průběhu celé sezony i ze skutečnosti, že Lucie (Charvátová) a Veronika prodělaly v průběhu přípravy drobné nachlazení," komentoval trenér žen Zdeněk Vítek nasazení osmé ženy pořadí Světového poháru Puskarčíkové.

Koukalová řešila krátce před mistrovstvím problém s třískou v palci, který se jí zanítil a v sobotu podstoupila drobný zákrok v Jablonci nad Nisou. Ruku již má v pořádku, v Hochfilzenu trénuje bez omezení a je připravena startovat.

Moravec předvádí stabilnější výkon než Šlesingr

Trenér mužů Michael Málek zvažoval v případě obsazení třetího úseku dvě varianty. Rozhodoval se mezi Moravcem a Michalem Šlesingrem. "Vycházeli jsme z vyšší stability jeho výkonnosti v sezoně," řekl Málek k nominaci Moravce.

Koukalová a Moravec se podíleli na všech úspěších smíšené štafety. Puskarčíková je zvyklá rozjíždět štafetu ze závodů žen. Krčmář rovněž absolvuje životní sezonu a finišoval se smíšenou štafetou na šestém místě loni na šampionátu v Oslu.

Titul bude obhajovat Francie v sestavě se suverénem sezony Martinem Fourcadem. Druzí byli loni Němci a třetí dojelo kvarteto Norska.

Tagy: biatlon čeští biatlonisté Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK