Dnes je úterý 7. prosince 2021., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes -2°C Skoro zataženo

Slavia Kúdelu do Walesu raději nepošle

Slavia Kúdelu do Walesu raději nepošle
Ondřej Kúdela | zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Fotbalista Ondřej Kúdela neodcestuje k úternímu utkání české reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa ve Walesu. Podle advokátní kanceláře zastupující Slavii zůstane třiatřicetiletý obránce pražského klubu v Česku s ohledem na události v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow proti Rangers a kvůli obavám o jeho bezpečnost na ostrovech.

Vedení reprezentace zatím hráčovu absenci nepotvrdilo, pouze uvedlo, že obavy Slavie chápe.

Kúdelu minulý čtvrtek v závěru utkání v Glasgow obvinil záložník Rangers Glen Kamara z rasistické urážky, český hráč ale nařčení důrazně odmítl stejně jako vršovický klub. Domácí středopolař následně po zápase Kúdelu napadl v tunelu do kabin, podle Slavie je incident zanesen ve zprávě delegáta UEFA.

„S cílem napomoci vyšetřování UEFA i skotské policie, rovněž jako z obavy o bezpečnost Ondřeje Kúdely, se Slavia po dohodě s vedením reprezentace rozhodla, že Kúdelu neuvolní pro zápas české reprezentace ve Walesu,“ uvedla v prohlášení advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, která Slavii a hráče mimo jiné zastupuje v jednáních se skotskou policií.

Na ni se Slavia obrátila kvůli událostem, které incident doprovázely. Rangers po závěrečném hvizdu skoro hodinu odmítali hosty pustit do kabiny, následně při setkání Kúdely s Kamarou za přítomnosti obou trenérů a zástupce UEFA finský hráč zbil slávistického zadáka pěstmi. Český šampion podal na Kamaru trestní oznámení.

Vedení národního týmu Kúdelovu absenci v utkání s Walesem nechtělo potvrdit. „Vedení reprezentace a Fotbalové asociace ČR jasně avizují, že ochrana zdraví u všech jejích hráčů je pro ně maximální prioritou a v tomto duchu jsme také schopni zajistit bezpečnost všech členů reprezentačního týmu, tedy včetně Ondřeje Kúdely,“ řekl v nahrávce pro média mluvčí FAČR Michal Jurman.

„Na druhou stranu s ohledem na skutečnost, že na rozdíl od Slavie, která komunikuje s místní policií ve Skotsku, neznáme situaci na místě, obavám klubu rozumíme. Slavia zároveň vedení reprezentace a FAČR informovala o tom, že stejně bude posuzovat otázku účasti zmíněného hráče i v případě jeho vystoupení ve venkovním zápase čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti londýnského Arsenalu,“ uvedl Jurman a dodal, že FAČR se k situaci nyní více vyjadřovat nebude.  

„Jezdci“ neunesli závěr utkání, v němž dohrávali bez dvou vyloučených. Střídající Kemar Roofe po hodině hry brutálně fauloval gólmana Pražanů Ondřeje Koláře a způsobil mu zlomeninu v obličeji. Slavia v Glasgow zvítězila 2:0 a po domácí remíze 1:1 postoupila do čtvrtfinále.

Incidentem se již několik dní zabývá UEFA, její vyšetřovatel dnes Kúdelu on-line formou vyslechl. „Slavia trvá na důkladném prošetření všech relevantních skutečností a plně spolupracuje s policejními orgány a orgány UEFA. Ondřej Kúdela dnes poskytl UEFA své plné vyjádření ve věci probíhajícího vyšetřování,“ uvedla advokátní kancelář.

„V médiích zveřejněné spekulace o případném zadržení Kúdely se nezakládají na pravdě. Skotská policie potvrdila právním zástupcům Slavie, že vyšetřování jsou teprve na začátku a že Kúdela plně spolupracuje,“ dodala advokátní kancelář.

Kúdela ve středu nastoupil za reprezentaci v základní sestavě úvodního utkání světové kvalifikace proti Estonsku, které český tým porazil 6:2. K dispozici trenérovi Jaroslavu Šilhavému bude obránce ještě pro druhý ze tří březnových zápasů v sobotu doma proti Belgii.

Reprezentanti se po utkání v polském Lublinu, kde se duel hrál kvůli zpřísněným opatřením proti koronaviru v Estonsku, dnes nad ránem vrátili do Prahy a během dne si zatrénovali na stadionu na Žižkově. Hráči, kteří nastoupili proti Estonsku, měli lehčí regenerační trénink.

K týmu se připojili dodatečně povolaní brankář Filip Nguyen a obránce Patrizio Stronati. Naopak do Čech nepřicestovalo bundesligové kvarteto kvůli cestovním omezením ohledně koronaviru, na závěrečný březnový zápas ve Walesu by se ale mohlo znovu připojit. 

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,440 25,520
USD 22,560 22,700
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma