Napálil sudího míčkem do oka. Zradil jsem svou zemi, omlouvá se teď tenista

VIDEO - Tenis autor: art

Mladičký kanadský tenista Denis Shapovalov si to za rámeček rozhodně nedá. Sedmnáctiletému hráči ujely na Davis Cupu v bitvě s Britem Kylem Edmundem nervy a po zkaženém úderu napálil vzteky míček přímo do obličeje sudího na umpiru. Zápas skončil diskvalifikací a vítězstvím britského týmu. 

Denis Shapovalov

Denis Shapovalov,zdroj: Profimedia.cz

"Chci se omluvit hlavně rozhodčímu a taky všem ostatním, nesmírně se stydím. Cítím se trapně, že jsem takhle zradil svůj tým a svou zemi," soukal ze sebe na tiskové konferenci Shapovalov, talentovaný tenista a vítěz loňské juniorky ve Wimbledonu.

Protože Kanaďanům chyběla světová čtyřka Milos Raonic, dostal Shapovalov důvěru jako druhý singlista s Vaskem Pospisilem. V pátek nestačil na Daniela Evanse, v neděli v rozhodujícím zápase prohrával s Edmundem 3:6, 4:6 a 1:2. Když zakončil výměnu do autu, vytáhl z kapsy tenisák a chtěl si vylít vztek. Zasáhl ale francouzského rozhodčího Arnauda Gabase do oka. Ten s otokem a modřinou nakonec skončil v nemocnici na vyšetření.

"Byl to zvláštní konec, řekl bych komický. Něco takového jsem ještě nezažil," řekl Edmund. Britskému kapitánovi Leonu Smithovi bylo Shapovalova líto. "Je to velký talent, dostal dnes tvrdou lekci," konstatoval.

Pochopení měl pro otřeseného rodáka z Tel Avivu i jeho kolega Pospisil. "Byla to nehoda, každý to mohl vidět. Stát se to může komukoli," napsal kanadský tenista na twitteru. Shapovalov byl v šoku. "Slibuju, že už nikdy nic takového neudělám," dodal.

Daviscupoví šampioni z roku 2015 Britové odehrají čtvrtfinále ve Francii, Kanaďané budou hrát v září baráž stejně jako třeba čeští tenisté.

Tagy: Davis Cup sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK